Krwawienie przy tabletkach q****

Witam, pierwszy miesiąc stosuję antykoncepcję. U lekarza byłam w 9 dniu cyklu i lekarka powiedziała, że pierwszą tabletkę mogę zażyć następnego dnia. Miesiączka pojawiła się przy 22 tabletce. Czy to normalne? W ulotce piszę, że krwawienie powinno wystąpić po 26 tabletce. Czy to oznacza, że organizm musi się przyzwyczaić? Powiem jeszcze, że choruje na PCO i tabletki biorę ze względu na cerę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pierwszych opakowaniach tabletek mogą wystąpić krwawienia w środku cyklu. Jest to tym bardziej usprawiedliwione tym, że zaczęła Pani nietypowo przyjmowanie tabletek. Jeżeli sytuacja się nie unormuje po kilku cyklach, może się Pani udać do swojego ginekologa, który rozważy zmianę tabletek na inne.

Pozdrawiam serdecznie!