Krwawienie rany po ekstrakcji zęba

Witam, wczoraj mialam zszywane dziąsło po ekstrakcji, dziś byłam na wizycie kontrolnej i chirurg powiedział że wszystko jest w porządku. Jednak wieczorem zaczęła mi leciec krew z tej rany. czy to normalne?

Pozdrawiam Izabela Sokólska

Witam.
Rana poekstrakcyjna jest świeża, wiec istnieje prawdopodobieństwo niewielkiego krwawienia ( podrażnienie jedzeniem czy gorącą herbatą). Być może jest Pani w trakcie lub przed miesiączką lub zażywała Pani np. aspirynę co również może być przyczyną przedłużającego się krwawienia. Jeśli krwawienie jest dość obfite i długotrwałe powinna Pani skonsultować to z dentystą, być może w zębodole pozostała ziarnina lub ma Pani np.zaburzenia krzepnięcia. Tak czy inaczej proszę udać się z wizytą kontrolną do stomatologa.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Witam,
Jeżeli Pani na nic nie choruje ,nie zażywa pani leki p/zakrzepowe (np:akard),i nie miesiączkuje Pani w tych dniach (kobieta ma większą tendencje do krwawienia) to prosze zagryźć jakis opatrunek z gazą i zimny okład powinien pomóc .Jeżeli nie pomoże, to proszę się udać do swojego lekarza stomatologa.
Powodzenia
Lek.stom.M.Hirchy_Żak

Możliwe że podczas wizyty kontrolnej lekarz podrażnił miejsce po usuniętym zębie i stąd pojawiło się krwawienie. Jest też prawdopodobne że świeżą ranę uszkodził fragment pokarmu. Dla bezpieczeństwa proszę jeszcze raz udać się na kontrolę.