Krwawienie śródcykliczne podczas stosowania Ovulastan

Witam. Kończę właśnie 6 opakowanie tabletek ovulastan. przy 3 pierwszych pojawiały się krwawienia śródcyklczne, przez dwa kolejne wszystko było w porządku, teraz sytuacja się powtórzyła. Krwawienia zawsze wsytępują na 6 dni przed ostawieniem. Co mam teraz robić, normalnie kończyć opakowane i robić przerwę, a potem stosować lek normalnie? czy chrona antykoncepcyjna jest w takim przypadku zachowana? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Proszę przyjmować tabletki normalnie, zgodnie z harmonogramem. Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli krwawienia/plamienia będą się powtarzać, warto pomyśleć o konsultacji z ginekologiem w celu zmiany preparatu antykoncepcyjnego.