Krwawienie śródcykliczne przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam! Od 9 miesięcy przyjmuję tabletki Y**, a od 2-óch m-cy zauważyłam plamienie. Dowiedziałam się, że może być to spowodowane zbyt małym stężeniem hormonów. Chciałam się dowiedzieć, czy skuteczność antykoncepcyjna tabletek się zmniejszyła? Czy powinnam uważać, dopóki nie porozmawiam z moim lekarzem?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Od 9 miesięcy przyjmuję tabletki Y**, a od 2-óch m-cy zauważyłam plamienie. Dowiedziałam się, że może być to spowodowane zbyt małym stężeniem hormonów.
Chciałam się dowiedzieć, czy skuteczność antykoncepcyjna tabletek się zmniejszyła? Czy powinnam uważać, dopóki nie porozmawiam z moim lekarzem?

Witam.

Przyjmuje Pani tabletki z niewielką zawartością hormonów. Może to nie wystarczyć do zahamowania plamień/krwawień. Do hamowania owulacji potrzebne jest jednak mniej hormonów, niż do hamowania krwawień. Powinna Pani udać się do swojego lekarza. Jeśli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie wystąpiły wymioty lub biegunka i nie przyjmowała Pani żadnych leków, to nie widzę powodu do stosowania dodatkowego zabezpieczenia (chyba, że wymaga tego Pni komfort psychiczny).