Krwawienie tydzień po okresie podczas brania antybiotyku - co się dzieje?

Witam! Mam 20 lat. Tydzień po okresie zaczęłam krwawić. Bardzo się przeraziłam. Brałam akurat antybiotyk bo byłam przeziębiona i przeczytałam na ulotce, że mogą wystąpić krwawienia. Po 6 dniach przestałam brać antybiotyk. Uspokoiłam się trochę bo krwawienie ustało. Minęły 3 tygodnie od tego krwawienia. Powinnam dostać ponad tydzień temu okres i jeszcze go nie dostałam. Nie wiem czym to jest spowodowane? Co prawda w ostatnim dniu okresu uprawiałam stosunek z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Mam nadzieje, że ten brak okresu nie jest spowodowany ciążą? Czy to może przez ten antybiotyk rozregulował mi się okres? Czy to coś poważnego? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

witam serdecznie!

Krwawienia międzymiesiączkowe mogą być spowodowane wieloma chorobami i zaburzeniami. Jeżeli wystąpiły one po raz pierwszy, a przyjmowany antybiotyk może powodować plamienia nie widzę powodu do niepokoju.

Miesiączka może się spóźniać z powodu przebytej infekcji i stosowanego leczenia. Jeżeli obawiasz się, że mogło dojść do zapłodnienia radziłabym wykonać test ciążowy.

W przypadku powtórzenia się krwawienia w połowie cyklu w następnym miesiącu sugerowałabym udać się na wizytę do ginekologa, w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania.

Pozdrawiam