Krwawienie w 10 dniu po miesiączce

Mam 39 lat i troje dzieci. Nie zażywam środków antykoncepcyjnych i do tej pory nie miałam żadnych kobiecych problemów. W tym miesiącu w 10 dni po menstruacji, dostałam ponowne krwawienie, nie tak obfite, ale utrzymujące się już drugi dzień. Towarzyszy mu dość silny ból w plecach i prawej stronie brzucha, ciągnący w dół. Nigdy dotąd nie miałam podobnych dolegliwości. Cykle miesiączkowe mam dość krótkie 23-27 dnia, ale regularne, okres trwa 5 dni. W czasie owulacji odczuwam lekki dyskomfort. Muszę przyznać, że ostatnio zaniedbałam regularne kontrole lekarskie. Jestem trochę zaniepokojona, a wiem wizytę u ginekologa mam wyznaczoną dopiero na początek kwietnia. Nie wiem, czy nie powinnam poprosić o bliższy termin?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie gorączkuje Pani i poza tym ogólnie czuje się dobrze, to nie potrzeba przyspieszać wizyty. Być może krwawienie związane jest z owulacją. Czasem może ona objawiać się w ten sposób. Możliwą przyczyną Pani dolegliwości jest też np. endometrioza. Konieczne będzie badanie ginekologiczne, w tym oglądanie we wziernikach, i USG. Pobrany zostanie również na pewno wymaz z szyjki macicy do badania cytologicznego.

Pozdrawiam serdecznie!