Krwawienie w 3 tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Zaczęłam stosować pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i w 3 tygodniu pojawiło sie krwawienie i bol brzucha. Czy moge nie robic 7 dniowej przerwy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie może Pani nie robić 7 dniowej przerwy. Niestety nie napisała Pani jednak z jakiego powodu chce to Pani zrobić. Opisane krwawienie i ból nie stanowią bowiem wskazania do takiego postępowania.