Krwawienie w 7 miesiącu ciąży

Witam!Jestem w 7 tygodniu ciąży.Od samego początku miałam brązowe plamienia,ale USG i wszystkie wyniki były pozytywne. Wczoraj zaczęłam krwawic. Pojechałam do szpitala i okazało się,że nie mogą zrobić mi USG,bo nie mają odpowiedniej osoby do tego,bo było już późno. Wróciłam do domu bez żadnych leków i z niepewnością. Mieszkam w UK. Teraz mam czekać na tel i umówić się na USG. Czy to mogło być poronienie? Nadal krwawię,ale już mniej. Test ciążowy nadal jest pozytywny.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie we wczesnej ciąży może być spowodowane przemianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Inną przyczyną mogą być zmiany np. nadżerka. Nie można wykluczyć poronienia. W celu ustalenia przyczyny krwawienia konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.