Krwawienie w czasie przyjmowania tabletek - jaka może być tego przyczyna?

Witam, mam 20 lat i od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne N***. Od długiego już czasu miałam wszystko unormowane (ostatnia pigułka w sobotę, we wtorek pojawiało się krwawienie, które kończyło się rano w sobotę, w niedzielę brałam pierwszą  tabletkęz nowego opakowania). W tym miesiącu pojawiło się u mnie plamienie już przy 14. tabletce z opakowania. Zaniepokoiło mnie to, gdyż wcześniej nie miałam żadnych problemów. Dodam również, że tabletki zawsze biorę o stałej porze, nigdy żadnej nie pominęłam, nie występowała u mnie żadna biegunka ani wymioty. Chciałam pójść z wizytą do mojego ginekologa, ale z racji tego, że studiuję w innym mieście, zrobię to dopiero za miesiąc (już mam umówioną wizytę). Martwię się, gdyż plamienie ustępuje, a skończyło mi się właśnie opakowanie i normalne krwawienie powinno pojawić się za 3 dni. Nie wiem, czy mogę na nie liczyć i czy normalnie rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania? Czym to może być spowodowane? Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Możliwych przyczyn kkrwawień/plamień jest bardzo wiele i niestety nie da się odpowiedzieć na pytanie o ich przyczynę bez zbadania pacjentki. W związku z tym wizyta u ginekologa jest niezbędna.
Jeśli nie jest Pani w ciąży (proponuję dla pewności wykonać test ciążowy), to może Pani rozpocząć nowe opakowanie jak zwykle.
Krwawienie w czasie przerwy może nie wystąpić, jeśli plamienia trwały długo.