Krwawienie w połowie cyklu - co robić?

Witam. Od 5 miesięcy staramy się z mężem o pierwsze dziecko. 02.02.2011 dostałam miesiączkę, która trwała 4 dni (jak zwykle). Moje cykle trwają ok 29-30 dni i są zazwyczaj regularne, bez żadnych problemów. 08.02.2011 byłam u swojego lekarza ginekologa na profilaktycznych badaniach (wszystko ok.), jednak już tego dnia pęcherzyk miał wielkość 20mm- czyli wg lekarza był już na tyle dojrzały, że można zacząć starać się o dzieciątko. Z mężem starania zaczęliśmy już od 06.02 do 10.02, później niestety musieliśmy zaprzestać (powód- przeziębienie). Jednak to, co mnie martwi: 19 lutego dostałam jakieś dziwne plamienia (brązowo-czerwone) i trwają do dnia dzisiejszego. Nie mam żadnych innych objawów, nic mnie nie boli, ale martwią mnie te plamienia - bo zdarzyły mi się po raz pierwszy, a do właściwej miesiączki jeszcze trochę czasu zostało. Bardzo proszę poradzić mi co może być przyczyną tych plamień i czy jest to normalne, że tuż po okresie mój pęcherzyk był tak dojrzały. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przypadku regularnych stosunków płciowych zawsze należy wykluczyć ciążę. Plamienia są częstym objawem wczesnej ciąży. W przypadku negatywnego wyniku testu istnieje prawdopodobieństwo plamienia z powodu infekcji. Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie określić, co mogło wywołać u Pani plamienie. W przypadku negatywnego wyniku testu zalecałabym wizytę u ginekologa.
Pęcherzyk mógł dojrzeć tak szybko, ale bardziej prawdopodobne jest niedokładne obliczenie jego wielkości. Badanie ultrasonograficzne jest badaniem wysoce subiektywnym, zależnym od doświadczenia lekarza i jakości sprzętu.
Pozdrawiam.