Krwawienie w połowie cyklu. Czy mogę być w ciąży?

Mam 22 lata, od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, od ośmiu miesiecy Y*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i wszystko było dobrze, ale od 2-3 miesiecy od połowy cyklu bardzo bolaly mnie piersi i w tej sprawie umowiłam sie do ginekologa na przyszły tydzień. Przedwczoraj (27.05) niespodziewanie dostałam krwawienia - powinnam dostać dopiero 05.06. Krawienie ciągle trwa i towarzyszy mu lekki ból jajnikow. Nie wiem, co to oznacza - czy po prostu powinnam zmienić tabletki, czy może być to ciąża? Dodam, że ostatni stosunek odbył się 04.04, więc dosyć dawno. W poniedziałek mam wizytę u lekarza, lecz nie wiem, czy wcześniej powinnam na wszelki wypadek zrobić test ciążowy? Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę niezwłocznie wykonać test ciążowy. W razie wyniku pozytywngo, należy od razu odstawić tabletki antykoncepcyjne.

Możliwe jednak, że ma Pani tzw. krwawienie przełomowe. Pojawia się ono nierzadko u kobiet, które od dłuższego czasu stosują antykoncepcję hormonalną. W takich przypadkach konieczne bywa odstawienie tabletek lub ich zmiana. Ginekolog zbada Panią również i oceni, czy nie ma u Pani organicznych przyczyn krwawienia z dróg rodnych, tj. nadżerka szyjki macicy, polip lub mieśniaki.

Pozdrawiam!