Krwawienie w późnej ciąży - o co chodzi?

Witam!
Jestem w 34 tygodniu ciąży. Ostatnio trafiłam do szpitala z bardzo obfitym krwawieniem. Nie mogli zdiagnozować przyczyny. Na USG okazało się, że z małym jest wszystko ok, z łożyskiem też.
Na drugi dzień krwawiłam mniej. Stwierdzili że to może HPV, nadżerka czy polip. W końcu krwawienie ustało i wysłali mnie do innego szpitala z lepszą opieką, gdyż stwierdzili, że może to wywołać przedwczesny poród.
Tutaj lekarze zbadali mnie, zrobili kolejne USG i wszystko jest w najlepszym porządku. Szyjka ma 2,37 mm. Leżałam 3 dni i dalej nie było krwawienia. Już się cieszyłam, aż tu wieczorem patrzę, po odwiedzinach mojej rodziny w szpitalu znowu to samo, krew, dużo krwi.
Czy to jest groźne? Czy to dlatego, że chodziłam i nie odpoczywałam w szpitalu w ciągu dnia? Czy polip, nadżerka lub HPV mogą się goić i po czasie znowu pękać, co może dawać taki rezultat? Czy tak będzie do końca ciąży? I czy mogę wypisać się ze szpitala bez obaw o dziecko?

Dzień dobry!
A czy ma Pani skurcze albo brzuszek się napina? Szyjka macicy jest nieco skrócona. Może krwawienie pojawia się, bo szyjka się rozwiera.
Polip byłby widoczny w badaniu we wzierniku albo w USG, nadżerka też byłaby widoczna w trakcie badania, więc te dwie przyczyny możemy wykluczyć.
Na pewno będzie Pani miała dodatkowe badania. Ciąża jest jeszcze niedonoszona, więc jeśli lekarze nie będą mieli pewności, że nic Pani dziecku nie grozi, nie wypuszczą Pani do domu.
Z poważaniem