Krwawienie w trakcie brania tabletek czynnych Yaz

Biorę tabletki yaz już 8 miesiąc. Przy pierwszych trzech opakowaniach wystepowały krwawienia podczas ich brania. Teraz biorę już 8 opakowanie i w trakcie brania tabletek czynnych występuje krwawienie(brązowe upławy). Do miesiaczki mam jeszcze ponad tydzień. Tabletki żadnej nie pominęłam i biorę je w miare regularnie(czasem jest to różnica 2/3 godzin, gdy zapomnę ich do pracy). Czym to jest spowodowane? Mam powody do obaw? (dodam jeszcze ze niedawno zażywałam tabletek dopochwowych clotrimazolum)

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.