Krwawienie w trakcie noszenia plastra antykoncepcyjnego

Mam 25 lat i od 1,5 roku stosuje antykoncepcje hormonalna. Używam plastrów antykoncepcyjnych. Nie zauważyłam żadnych objawów ubocznych aż do dnia dzisiejszego. Używam ostatniego plastra i dostałam okres w trakcie jego noszenia co prędzej mi się nigdy nie zdążało. Brałam pod uwagę wiele możliwości : że przez przypadek założyłam o 1 plaster za dużo, choć raczej to mało prawdopodobne. Chciałabym się zapytać co może mi dolegać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej zawsze powinno wzbudzać czujność. Krwawienie śródcykliczne przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonalnej najczęściej jest przejściowe i ustępuje samoistnie, natomiast w opisanym przypadku wymaga przeprowadzenia badania ginekologicznego i ewentualnego badania USG.
Krwawienie śródcykliczne może wiązać się ze zmianami organicznymi np. nadżerką lub polipem w obrębie narządów rodnych i taką też przyczynę należy uwzględnić w diagnostyce.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Redakcja abcZdrowie.pl