Krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek - co robić?

Witam, Właśnie kończę drugi blister tabletek antykoncepcyjnych. Póki co byłam bardzo zadowolona - mimo, że do tej pory miałam miesiączki bardzo obfite i bolesne teraz wszystkie problemy z tym związane ustąpiły. Teraz do rzeczy - ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek, a okres wystąpił mi już w piątek(wczoraj).Czytałam zarówno na ulotce jak i na forach, że takie skutki uboczne mogą wystąpić, jednak zdania co do tego, chodź by na forach są podzielone (rozumiem, że w większości to bzdury typu "Koleżanka zaszła w ciąże, bo...", ale jednak jestem mocno zaniepokojona). Co do współżycia - regularnie odbywam stosunki ze swym chłopakiem, zwykle dodatkowo stosujemy zabezpieczenie, z tym, że robimy to specyficznie, zabezpieczając się tuż przed wytryskiem(brak wytrysku wewnątrz pochwy). Z naszych wspólnych ustaleń, popartych ponad rokiem współżycia wynika, że mój luby nie produkuję preejakulatu, aczkolwiek obserwacja, obserwacjami a w życiu to różnie bywa. Zaznaczam, że tabletki żadnej nie pominęłam, spóźnienia się pojawiły, ale nie dłuższe niż 12h (było to pojedyncze spóźnienie, wówczas przez ten okres stosowaliśmy dodatkowo od początku stosunku prezerwatywę). Liczę, że Pan/Pani doktor rozwieje moje wątpliwości i udzieli mi porady co w przyszłości w takich przypadkach mam robić .Z góry dziękuję za poradę. Chciałabym również zaznaczyć, pomijając kurtuazję, że wykonujecie świetną robotę na stronie, bo tylko u was można kompetentnie usłyszeć poradę i nie być narażony na opinie rodem z filmów science fiction;).

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zazwyczaj krwawienie z odstawienia pojawia sie pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy. Jednak nie jest to regułą i krwawienie może się pojawić pierwszego dnia przerwy. Gdyby kolejne krwawienia z odstawienia budziły niepokój wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki reguralnie i stosowane było dodatkowe zabezpieczenie w postaci rezerwatywy to ryzyko ciąży jest minimalne.
Pozdrawiam