Krwawienie w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Od 3 lat stosuję tabletki anty. YAZ. Nigdy nie było problemów. W dniu 19 tabletki z opakowania wystąpiło brązowe plamienie, a potem niewielkie krwawienie (ze skrzepami), które utrzymuje się już 3 dzień. Jest to słabe krwawienie, jak pierwszego dnia krwawienia z odstawienia. Tabletki przyjmuję o stałej porze, nie zapomniałam o żadnej, nie wystąpiły wymioty czy biegunka. Co może byc przyczyną takiego krwawienia i czy krwawienie z odstawienia pojawi się normalnie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Krwawienie z odstawienia powinno pojawić się normalnie.