Krwawienie wywołane tabletką "po" czy miesiączka?

Witam!!! Już kiedys pisałam na tym forum na temat tabletki E*****. A teraz mam pytanie odnośnie skutków tabletki po. Tabletkę wzięłam w niedziele 3 października, na 7 wypadał mi kolejny okres, a tu nic. Aż w końcu 9 października w sobotę dostałam krwawienia. Trwa to do dziś, czyli już 5 dni. Proszę o radę. Czy to jest krwawienie wywołane po tabletce czy normalny okres? I proszę mi doradzić jak mamy teraz się zabezpieczać z mężem żeby nie było kolejnej takiej sytuacji. Dodam ze w tym przypadku pękła nam prezerwatywa. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Ze względu na niewielką odległośc terminu miesiączki i zastosowania tzw. antykoncepcji awaryjnej miemożliwe jest ustalenie dokładnej przyczyny krwawienia. Nie zawarła Pani informacji, czy krwawienie przypominało dotychczasowe miesiączki, a to mogłoby stanowić pewną wskazówkę. Zaś w sprawie metody antykoncepcyjnej, skoro ma Pani złe doświadczenia z metodą barierową w postaci prezerwawtywy, proponuje rozważyć metody hormonalnej antykoncepcji.