Krwawienie z bólem brzucha w środku opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Juz prawie 3 lata stosuje antykoncepcje. Przez ostatnie 3 cykle mialam plamienia srodcykliczne. Jednak tym razem w połowie opakowania dostalam normalnego okresu. Z bolem brzucha. Trwa juz 3 dzień a do konca opakowania mam jeszcze 9 tabletek. Zazywam je regularnie. Czy to ciaza? Czemu dostałam okres? Bardzo proszę o rade

Jan ZajÄc

Witam. W przypadku wystąpienia krwawienia międzymiesiączkowego lub plamienia należy kontynuować stosowanie antykoncepcji. Tego rodzaju krwawienie często ustępuje po kilku cyklach. W przypadku utrzymywania się krwawienia międzymiesiączkowego należy zgłosić się do ginekologa.
Wahania hormonów spowodowane np. infekcją, znacznym wysiłkiem czy stresem mogą powodować krwawienie międzymiesiączkowe lub nawet brak skuteczności antykoncepcji. Polecam stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej do momentu unormowania się cykli miesięcznych.