Krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego u 78-latki

Panie Doktorze. B.Prosze o opinię diagnozę.Rozp. k 78lat.:krwawienie z dolnego odcinka przewodu pok/z odbytu.choroba uchyłkowa jelita grubego.Fiberoskolonoskopia-zew.puste guzki krwawiczne.Kol.zał.w wstepnicy,katnicy.wypełniona gesta zielona tresc.Od esicy do poprzecznicy liczne roznej wielkosci uchyłki o niezmienionej sluzuwce.Sluz jelita praw. z zach.siatką naczyń.W zwieracz na 12 g.polipowaty plaski twór ?/> 1cm/mogący być przyczyną krwawień.W zwiera wypełnione guzki krwawiczne.Zalec.Xifaxean

Najczęstszą statystycznie przyczyna krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest choroba uchyłkowa. Drugą przyczyną są hemoroidy. Obecność obu tych schorzeń stwierdzono u pacjentki. Niepokój może budzić ten "płaski twór w zwieraczu".
Chora powinna mieć wykonane badanie proktologiczne, najlepiej anoskopię wysokiej rozdzielczości ( www.analhpv.pl )