Krwawienie z dziąseł u 57-latka

Od miesiąca pojawiło się u mnie krwawienie z dziąseł Jak leczyć Stosuje płyny do płukania pastę Ajona Pelogel Poprawa jest ale nie do końca

Na początek najlepiej zgłosić się do gabinetu stomatologicznego - periodontolog. Trzeba spróbować poznać przyczynę, a dopiero wtedy wdrożyć właściwe leczenie.

Witam,
Samo stosowanie past i płukanek nie przyniesie żadnego efektu, może jedynie na krótko poprawić(zamaskować) sytuację.
Najczęściej przyczyną krwawienia dziąseł jest ich stan zapalny spowodowany kamieniem poddziąsłowym, osadem , próchnicą lub przeciążeniami zgryzowymi.
Często wystarczy profesjonalnie przeprowadzony (najlepiej przez higienistkę stomatologiczną) zabieg usunięcia kamienia(nad i poddziąsłowego) i krwawienie zniknie.
Płyny do płukania i pasty są wskazane jako środki dodatkowe.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Krwawienie z dziąseł może mieć różne przyczyny, często dochodzi do niego na skutek stanów zapalnych dziąseł, czasami mogą być one niegroźne i minąć, a czasami mogą zwiastować rozwój poważnej choroby. Taki objaw leczy się w zależności od przyczyny, oczywiście można wspomagać się pomocniczo farmakoterapią, ale czasami to za mało. Żel, o którym Pan wspomina wykazuje działanie bakteriobójcze i może zredukować stan zapalny, ale w przypadku poważniejszych problemów i innych objawów, nie załatwi problemu. Być może trzeba przedsięwziąć inne metody, w tym celu proszę udać się na konsultację do periodontologa, gdyż zapalenie przyzębia, którego objawem są krwawiące dziąsła to poważne schorzenie, mogące doprowadzić nawet do utraty zębów, ale również problemów ze zdrowiem całego organizmu. Najważniejszą rzeczą przy problemie, który Pan opisuje jest idealna higiena jamy ustnej.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry