Krwawienie z nosa, mocny ból głowy - czy to objaw guza mózgu?

Witam, mam 21 lat. Od jakiś 2 tygodni kilka razy dziennie mam krwotoki z nosa, mam duszności i dziwnie mi się oddycha, tak jakby całe powietrze jakie wdycham nie dochodziło mi do płuc. Ponadto często robi mi się słabo i czasem to kończy się omdleniem. Krwawieniu i omdleniom towarzyszy silny uciskający ból z tylu głowy, który przez chwilę jest tak silny, że nie mogę wytrzymać, lecz zaraz zanika. I tak non stop. Robiłam sobie badania krwi i lekarz wykluczył nadciśnienie tętnicze. Bardzo martwię się, że to jakiś nowotwór, gdyż mój dziadek i pradziadek go mieli. Proszę o szybką odpowiedź. Bardzo się martwię! Z góry dziękuję i pozdrawiam!
21 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Krwawienia z nosa mogą pojawiać się w przebiegu różnych stanów chorobowych. Mogą wynikać z alergii, polipów nosa, podwyższonego ciśnienia krwi, zaburzonej krzepliwości krwi (plamica małopłytkowa, przedawkowanie leków przeciwkrzepliwych, hemofilia, niedobór witaminy C i K i inne), a także chorób wątroby. Krwawienia z nosa mogą być spowodowane także infekcją: grypą, anginą, odrą.
Może być ono także przyczyną wielu poważnych chorób, m.in. nowotworów nosa, zatok, jamy nosowo-gardłowej, czy białaczki.
Krwawienie z nosa, zwłaszcza nawrotowe i obfite, nie powinno być bagatelizowane. Powinno wiązać się z wnikliwą diagnostyką. Powtarzające się krwawienia wymagają bezwzględnego kontaktu z lekarzem.

W Pani przypadku przy dodatkowej obecności niepokojących objawów - jak ból głowy, zaburzenia oddychania oraz dodatniego wywiadu rodzinnego w kierunku nowotworów mózgu konieczny jest natychmiastowy kontakt w lekarzem celem dalszej diagnostyki schorzenia.
Pozdrawiam serdecznie!