Krwawienie z odbytu a anemia

Witam Jakiś czas temu stwierdzono u mnie guzki krwawnicze w odbycie, które czasem krwawiły. Na jeden został nawet założony szew. Dostałem maść do smarowania i czopki. Sytuacja się poprawiła, ale ostatnio uaktywniło się jelito drażliwe i mam częste biegunki i znowu pojawiła się krew. Dużo krwi, czasem cała toaleta jest opryskana krwią i woda w toalecie jest czerwona. Trwa to już czwarty dzień i jestem już bardzo osłabiony. Czy może to być objaw anemii ? Wizytę u lekarza mam za dwa dni.pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Przy dużym krwawieniu osłabienie może wynikać z utraty krwi. Nie należy czekać do wizyty lekarskiej i od razu udać się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala.