Krwawienie z odbytu: przyczyny

Witam. Mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam krwawienia z odbytu;/. Krwawienia odbywają się tylko przy oddawaniu stolca, czasem krew jest tylko na papierze, a czasem krwawienia są dość obfite. Skutkiem tych krwawień jest anemia (Hgb 7.3 g), przez ktorą trafiłem do szpitala. Podczas pobytu w szpitalu zostały przeprowadzone badania: gastroskopia i kolonoskopia, które nic nie wykazały (co jest tym bardziej martwiące, bo krwawienia dalej występują). Przeszedłem na dietę wysokożelazową, by odbudować poziom Hgb. Powoli wracam do siebie i czuję się lepiej (przynajmniej nie słabnę). Najgorsze jest to, że diagnoza nie została jasno postawiona. Nie wiem co mam robić. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
22 LAT ponad rok temu

Witam!

Obecność świeżej krwi w stolcu bądź na papierze toaletowym wskazuje najprawdopodobniej na patologię, która leży w końcowym odcinku przewodu pokarmowego. Pisze Pan, że dotychczas wykonane badania, w tym kolonoskopia, nie wyjaśniły przyczyny problemu. Jeśli jednak dolegliwości się utrzymują, radziłabym spróbować poszukać pomocy w innym miejscu - być może konieczne będzie powtórzenie badań? Myślę, że warto wybrać się do specjalisty chorób odbytu i odbytnicy - proktologa.

Pozdrawiam.