Krwawienie z odbytu u 5-latka

Mój synek ma 5 lat. Leci krew mu z pupy. W badaniu palcem u lekarza-krwi brak. Badanie kału na krew utajoną - brak, - w kierunku pasozytów-brak, morfologia-ok. Co się dzieje?Nie ma alergii pokarmowej ani celiakii. Krew do badania nie miała widocznej krwi. W czasie wypróżniania odczuwany ból. Krew czasami jest na kale, czasami nie. Niestety widac ją na papierze. Żywa krew. Bylismy u pediatry, dał skierowanie do szpitala, bo nie wiedzą o co chodzi. Ale na razie kazali obserwować.

Witam. Być może świeża krew obecna na papierze toaletowym jest wynikiem podrażnienia śluzówki odbytu przez zbity stolec, wynikający z tendencji dziecka do zaparć. Proszę spróbować wzbogacić dietę dziecka w produkty bogate w błonnik oraz ograniczyć slodycze, fast foody i słodkie napoje.