Krwawienie z odstawienia a ciąża

Witam, mam 35 lat, zabezpieczałam się przez 15 lat po urodzeniu dziecka. 13 lat zażywałam M*** 21, przez ostatnie dwa lata plastry E***. Miesiąc temu byłam u ginekologa, wszystkie wyniki zadowalające. Jedynym minusem jest problem z TSH, nie mam tarczycy, zażywałam L*** 150, obecnie E*** N 175. Zdecydowaliśmy się na drugie dziecko, ostatnią miesiączkę miałam 17.09, odkleiłam pierwszy plaster w pierwszym tygodniu, tj. 28.09, od wczoraj występuje krwawienie jak przy miesiączkowaniu. Czy jest szansa, że już jestem w ciąży? Kiedy mogę się starać i jak teraz obliczyć płodne dni? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że zdecydowała się Pani na odstawienie plastrów na kilka dni po przyklejeniu nowego plastra. W takiej sytuacji zawsze dochodzi do krwawienia, tzw. krwawienia z odstawienia, które nie powinno trwać dłużej niż poprzednie miesiączki.

Odstawienie antykoncepcji hormonalnej w połowie cyklu nie jest najlepszym do tego momentem. Tego typu zachowanie może doprowadzić do zaburzeń miesiączkowania i przesunięcia owulacji. Z tego powodu niemożliwe jest dokładne wyliczenie dni płodnych. Próby zajścia w ciążę mogą Państwo podjąć właściwie już teraz.

Za pierwszy dzień cyklu uznaje się pierwszy dzień krwawienia z odstawienia.

Pozdrawiam