Krwawienie z odstawienia przy tabletkach Daylette

Witam, Biorę trzecie opakowanie pigułek Daylette. Zawsze krwawienie z odstawienia występowało w 4 dzień. Dziś, przy trzecim opakowaniu, jest 2 dzień odstawienia i zauważyłam na bieliźnie lekkie brązowe plamienie. Czy to możliwe, że "okres" się przyspieszył? Co może być powodem? Ciążę wykluczam, gdyż tabletki biorę regularnie (jedna tabletka wzięta z 3 godzinnym opóźnieniem) i dodatkowo z partnerem zabezpieczamy się prezerwatywą. Czy tabletka może nie być w takim wypadku skuteczna?

Lek. Tomasz Budlewski

Szanowna Pani niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji. Jeżeli nie wystąpiło normalne krwawienie konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. W podanym opisie raczej nie ma co myśleć o ciąży ale być może konieczna będzie zmiana tabletek na inny typ.