Krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

witam mam pytanie. czy jesli drugą tabletkę z blistra wzięłam z 9h opóźnieniem to czy byłam zabezpieczona? Chodzi głównie o dzien w ktorym przyjeto 7 tabletkę. Po skonczonym opakowaniu wystapilo u mnie krwawienie w 3.dniu od odstawienia. Pytanie brzmi: Czy jakbym zaszła w ciążę to krwawienie z odstawienia by się pojawiło?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opóźnienie w przyjęciu tabletki było mniejsze niż 12 godzin. Ochrona antykoncepcyjna nie została zatem zmniejszona. Jeśli wystąpiło normalne krwawienie z odstawienia to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.