Krwawienie z odstawienia trwające tydzień a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, w zeszłym cyklu zapomniałam zażyć tabletki antykoncepcyjne nr 17 i 23, w tym czasie odbyłam z mężem kilka stosunków, po czym nastąpiło krwawienie z odstawienia, przez tydzień przed krwawieniem aż do dziś (2dzień po krwawienia) mam temperaturę ciała od 37.1 do 37.5, czy to możliwe ze zaszłam w ciążę a to może być objaw? Pytam gdyż słyszałam że po zajściu w ciążę może takowe krwawienie wystąpić. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie ciąża jest możliwa. Proponuje wykonać test ciążowy I w zależności od wyniku udać się do ginekologa.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli krwawienie jest takie jak zwykle to znaczy, że nie jest Pani w ciąży. Jeśli ma Pani wątpliwości proszę wykonać test ciążowy. Odpowie on z większą pewnością niż ja.

Pozdrawiam.