Krwawienie z pochwy

Mam takie pytanie, od roku mam problem z krwawieniem między miesiączkowym. Miałam czyszczenie dwa miesiące temu, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, badana krew pół roku temu i dalej zaczynam krwawić w 10-12 dniu cyklu, i tak zostaje mi to aż do następnej miesiączki. Poza tym w trakcie jajeczkowania tak jakby ból, kłuł mnie lewy jajnik, ale z tym byłam już też w szpitalu i nic nie stwierdzili. Co to może być? Mam 26 lat.
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyny krwawień śródcyklicznych mogą być różne... Należałoby przeprowadzić u Pani pełną diagnostykę i dopiero wtedy można by wyciągnąć jakieś wnioski. Cykliczne występowanie krwawień dodatkowych wskazywałoby raczej na przyczynę hormonalną, ale należy wykluczyć także przyczyny organiczne, np. nowotwór. Należałoby wykonać monitoring cyklu, badania hormonalne, USG... Warto zająć się tą sprawą niezwłocznie, choćby z tego względu, że zaburzenia hormonalne mogą obniżać płodność kobiety.

Pozdrawiam!