Krwawienie z pochwy przy antykoncepcji hormonalnej i zdiagnozowanej torbieli

Witam! Kilka godzin temu wysłałam zapytanie w związku z moją sytuacją, jednak chciałam jeszcze dopisać szczegół, który nie wpisałam w poprzednim swoim problemie. Sytuacja wygląda tak, że w grudniu zeszłego roku wykryto u mnie torbiel, którą mam do dziś. Od lutego zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz (24+4). Krwawienie występowało zawsze w okresie zażywania tabletek placebo lub w pierwszym dniu rozpoczęcia nowego blistra. Pojutrze wypada pierwszy dzień zażycia białej tabletki, jednak dziś pojawiło się krwawienie jak przy okresie, wygląda na to, że to już miesiączka chyba, że przestanie, tego nie wiem, ponieważ pojawiło się ono ok. 3h temu. W czasie brania różowych tabletek zażywałam węgiel leczniczy nie wiedząc do dziś, że on osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych. Przed zażyciem pierwszej tabletki węgla leczniczego nie współżyłam ok. 14 dni. Ostatni węgiel zażyłam 21.11, a współżyłam 28.11. w godzinach wieczornych. Zaznaczę, że nigdy wcześniej nie było sytuacji, by krwawienie wystąpiło wcześniej, a tabletki antykoncepcyjne zażywałam zgodnie z instrukcją, czasami godzinę lub dwie później, czasami godzinę wcześniej, jednak tolerancja jest do 12h, czego na pewno nie przekroczyłam. Najbardziej niepokojące pytanie: Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Czym to krwawienie może być spowodowane, czy ma to związek z torbielą i czy powinnam się martwić? Jak powinnam postąpić? Czy mogę wyrzucić cztery białe tabletki tak jak chciałam to tym razem zrobić ze względu na wyjazd i przejść do nowego blistra, czy muszę skończyć ten blister. Z góry bardzo dziękuję.

Witam serdecznie!
Przyjmowanie węgla leczniczego faktycznie może osłabić skuteczność preparatu. W Pani przypadku do zbliżenia doszło jednak w 8 dobie od przyjęcia ostatniej dawki węgla. W takiej sytuacji ryzyko ciąży zostało obniżone właściwe do 0.
Niestety, bez badania ginekologicznego niemożliwe jest ustalenie przyczyny krwawienie. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że doszło do niepowikłanego wcześniejszego pojawienia się krwawienia. Krwawienie może być oczywiście również objawem wcześniej wykrytej torbieli (decyzja o wyborze leczenia należy do lekarza prowadzącego, który zna rozmiar i lokalizację guza, a także jego cechy morfologiczne warunkujące jego właściwości).
W obecnej sytuacji, tak jak napisałam wcześniej, wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Negatywny wynik testu zezwoli Pani na rezygnację z tabletek placebo i przejście do drugiego blistra.
Pozdrawiam