Krwawienie z ucha po sinym uderzeniu w głowę

Witam! Mój kolega 2 tygodnie temu uderzył się w głowę. Kilka godzin po wypadku z ucha zaczęła lecieć krew. Do lekarza zgłosił się dopiero tydzień później okazało się że ma pękniętą czaszkę. Lekarz stwierdził że powinien być hospitalizowany lecz kolega się nie zgodził. Teraz wciąż ma wycieki krwi z domieszką jasnego płynu również z nosa i bardzo silne bóle głowy. Lekarz powiedział że musi zgłaszać się na kontrole 2 razy w tygodniu. Czym grozi ten stan na chwilę obecną? Pozdrawiam

Kolega bezwzględnie musi zgłosić się do szpitala. Istnieje niebezpieczeństwo ,że ma przerwane opony rdzeniowo-mózgowe i wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego. To bardzo niebezpieczny stan.