Krwawienie z zębów po założeniu odbudowy kompozytów

Witam, 22.07.2015 byłam na wizycie u Stomatologa założyć kompozyty na 4 przednich zębach. Niestety jedna jedynka martwa i 2 dwójki również + drobne wypełnienia w każdym zębie. Po 4 dniach zauważyłam że prawej dwójki na łączeniu między jedynką a dwójką zaczęło krwawić mi dziąsło (nie tylko przy myciu zębów) dzisiaj zauważyłam, że ząb ściemniał i zaczął również pobolewać.. chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być tego przyczyny i czy da się coś z tym zrobić.. z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

z tego co Pani napisała to zęby już są martwe więc nie możemy założyć żę przebarwienie zęba to objaw obumierania miazgi - najprawdopodobniej istnieje niedokładność w okolicy dziąsła co w połączeniu z nieszczelnością dało opisywany efekt - należy zgłosić się do stomatologa który wykonywał wypełnienie w celu kontroli i ewentualnej korekty
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani zgłosić się do gabinetu, gdzie odbyło się leczenie. Lekarz skontroluje problematyczną okolicę ( również może wykonać badanie radiologiczne ). Powstałe krwawienie może wynikać z powstałego nawisu i ucisku na dziąsło, natomiast sam ból nie musi świadczyć o poważnym problemie, a jedynie o reakcji na podrażnienie.
Pani stomatolog na pewno znajdzie przyczynę i zastosuje odpowiednie leczenie, aby rozwiązać Pani problem.

Powinna Pani zgłosić się do gabinetu, gdzie odbyło się leczenie. Lekarz skontroluje problematyczną okolicę ( również może wykonać badanie radiologiczne ). Krwawienie może wynikać z powstałego nawisu i ucisku na dziąsło, natomiast sam ból nie musi świadczyć o poważnym problemie, a jedynie o reakcji na podrażnienie.
Pani stomatolog na pewno znajdzie przyczynę i zastosuje odpowiednie leczenie, aby rozwiązać Pani problem.