Krwiak i odklejenia paznokcia

Witam, po silnym uderzeniu miałam krwiaka pod całym paznokciem u dużego palucha stopy, chirurg zrobił otwór w paznokciu i krew uszła ale po dwóch dniach paznokieć odkleił sie od palca i trzyma sie tylko przez spuchnięty wałek paznokciowy, jak uniose paznokieć w góre to widze ze pod tym paznokciem jest jakaś grudka krwi,naczynek, nie wiem czego:/ co to może być? czy powinnam oderwać ten paznokieć? Czy raczej przyklejać plastrem do palca żeby nie chaczył i czekać?

Witam. Przez pewien czas ten stary paznokieć będzie stanowił ochronę, więc poczekał bym z jego zdjęciem. Nowy będzie odrastał i zepchnie ten stary i wtedy będzie do usunięcia. Do tego czasu odkażać octeniseptem po normalnym umyciu, zabezpieczać plastrem przed oderwaniem. Krwiaki spod paznokcia można wypłukać strumieniem wody. Początkowo - pierwsze tygodnie - wskazana będzie maść np. jodynowa (betadine)