Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiak i skręcone kolano

tydzień temu stwierdzono że mam skręcone kolano dziś po usg stwierdzono ze w kolanie jest krwiak lub jakiś guz ide z tym w środę do lekarza ale chciałbym sie dowiedziec czy to trzeba operować czy jakoś się to nakuwa ? co teraz ?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Dzień dobry, krew która po urazie zebrała się w stawie, działa destrukcyjnie na tkanki, dlatego trzeba ją jak najszybciej usunąć. Lekarz po ponownym zbadaniu, wybierze najwłaściwszą metodę zabiegu. pozdrawiam

0

Szanowny Panie

W przypadku skręcenia stawu kolanowego może (i niestety najczęściej dochodzi) do uszkodzeń licznych struktur stawu. Jeśli w stawie pojawiła się krew, dowodzi to tego że uszkodzoneniu (rozerwaniu) uległa któraś z ukrwionych struktur. Najczęstszym powodem krwiaka po skręceniu jest uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/253-uszkodzenie-wiezadla-krzyzowego-przedniego-acl ). Często uszkodzenia to współistnieje z uszkodzeniem łąkotki, szczególnie przyśrodkowej ( http://www.artrocenter.pl/k2-media-manager/choroby-stawow-kolanowych/item/227-uszkodzenia-lakotek ). Tak więc nie tyle sam krwiak co jego przyczyna jest problemem. Krwiak powinien być usunięty ze stawu poprzez punkcję kolana (raczej bezbolesna), ponieważ krew działa drażniąco na chrząstkę stawową. Dalej należy zdiagnozować, co zostało uszkodzone i by następnie wyleczyć - ale to już rola Pańskiego ortopedy.

Powodzenia! z wyrazami szacunku Jędrzej Kosmowski lekarz zespołu artrocenter.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy