Krwiak na nodze po uderzeniu

Witam , chciałam się spytać bo mój tata ma krwiaka w nodze , przewrócił się i ma takiego guza . Boję się . To jest bardzo niebezpieczne ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas urazu dochodzi do przerwania ciągłości niewielkich naczyń i wylewu krwi do tkanek je otaczających - w ten sposób robi się krwiak.
Nie jest to nic niebezpiecznego, zakładając, że osoba nie ma zaburzeń krzepnięcia i nie przyjmuje leków rozrzedzających krew - może to utrudnić hemostazę (zahamowanie krwawienia), a co za tym idzie spowodować zwiększenie rozmiarów krwiaka.
Może być on obecny przez kilka tygodni po urazie - będzie zmieniała się barwa i stopniowo obniżała bolesność zranionego miejsca.