Mężczyzna , 21 lat Dobry wieczór. Podczas dzisiejszego treningu (wyjaśniając - zajmuję się rekonstrukcją hist.) otrzymałem poprzez zepsutą rękawicę dość silne uderzenie w palec. Po chwili nasada paznokcia zabarwiła się na kolor sinozielony, zaś po kolejnej minucie duży krwiak zaczął przebijać się z drugiej strony palca (mały lewej dłoni). Obecnie, na 6 godzin po treningu palec jest mocno zapuchnięty i odczuwam w nim ból, choć mogę nim poruszać. Ból narasta. Czy powinienem udać się z nim na SOR? Pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Urazy sportowe – Zima to czas, w którym często dochodzi do urazów. Te są mniejsze lub większe. Czasami zdarzają się tylko stłuczenia przy wchodzeniu po schodach albo spacerze po oblodzonym chodniku, a czasami poważniejsze kontuzje przy jeździe na nartach albo łyżwach.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: