Krwiak po biopsji mammotomicznej

Dzień dobry. 10 dni temu miałam wykonaną biopsję mammotomiczną. Od razu po biopsji zrobił mi się duży krwiak. Po 3 dniach krew została ściągnięta przez lekarza z krwiaka. Na drugi dzień znowu pojawił się duży guz wielkości śliwki w tym miejscu. Czy to możliwe że krwiak ponownie się zrobił? Czy to tylko jaka opuchlizna po zabiegu? Ten guz jest dosyć twardy. Następną wizytę mam za ok miesiąc, czy powinnam wcześniej pokazać to lekarzowi? Czy to może samo się wchłonąć?

Witam,
Zawsze po biopsji mammotomicznej pojawia się krwiak. Niejednokrotnie jest on minimalny i niewyczuwalny klinicznie, jednakże czasami jest spory, większy od zmiany pierwotnej, z towarzyszącym obrzękiem piersi oraz przebarwieniem. Metodą z wyboru jest leczenie zachowawcze - smarowanie 2/dobę maścią z heparyną np Lioton 1000 + Auriderm. Tego typu krwiaki mogą wchłaniać się do pół roku.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski

Szanowna Pani,
proszę zgłosić się ponownie do lekarza sprawa może być pilna
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej