Krwiak po przytrzaśnięciu palca

Witam. Jakies 8 dni temu przytrzasnąłem sobie kciuk prawej reki drzwiami samochodowymi. Moczylem go w wodzie z mydlem, w rivanolu oraz w razie mocnego bulu chlodzilem wodą. Caly paznokiec zrobil sie zielono czarny oraz za maciezą wybil sie do góry. Jakies dwa dni temu na palcu za macieżą skóra zrobiła się czarna. Plama 8mm na 2 mm. Czy to normalne? Czy to jest krwiak? Ponadto w tym miejscu ból odczuwam dużo słabiej. Skóra w tym miejscu w dotyku jest normalna tylko poprostu czarna.

Witam,
opisane przez Pana objawy sugerują mocne stłuczenie płytki paznokciowej oraz palca.
Najprawdopodobniej cały paznokieć w najbliższym czasie "zejdzie" .
Proponowałabym wizytę przynajmniej u lekarza pierwszego kontaktu, aby zapobiec zakażeniu palca.

pozdrawiam