Krwiak podkosmówkowy - czy donoszę ciążę?

Witam, jestem w 14 t.c., do tej pory przebiegała bezproblemowo, jednak dwa dni temu, po współżyciu z mężem, dostałam silnego krwawienia - pojechałam na pogotowie, gdzie pani doktor, obarczając mnie silnymi wyrzutami sumienia, stwierdziła krwiak podkosmówowy, ok 2 cm. Poza tym z dzieckiem było w porządku, serce biło, nieprawidłowości nie stwierdzono.

Leżę w łóżku i już nie krwawię, biorę L*** i N***. Bardzo się stresuję. Jaka jest szansa, że donoszę dzidziusia, którego tak mocno pokochałam?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Opisywany krwiak podkosmówkowy zwiększył ryzyko poronienia, a później porodu przedwczesnego. Jednak nie da się określić w jakim stopniu. W związku z tym, że z dzieckiem aktualnie jest wszystko w porządku, jest ogromna szansa na to, żeby donosić ciążę do końca i urodzenić zdrowe dziecko.

Istnieje możliwość, że krwiak się wchłonie nie pozostawiając śladu. Proszę być dobrej myśli i słuchać zaleceń lekarzy. Dzisiejsza opieka nad ciężarną stoi na bardzo wysokim poziomie. Napewno wszyscy zrobią co tylko możliwe, by urodziła Pani zdrowe dziecko, które tak ukochała.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.