Krwiak podkosmówkowy - czy jest szansa na donoszenie ciąży?

Witam. Jestem na początku 7. tygodnia ciąży. Parę dni temu zaczęłam krwawić i pojechałam do szpitala. Lekarz stwierdził, że serduszko dzidzi bije, ale odkleja się kosmówka -10 mm. Z wyniku usg wyczytałam, że zarodek ma 3,5 mm. Kosmówka odkleja się na 10 mm. To chyba bardzo dużo, choć krwawienie nie było wielkie i jednorazowe.
Czy jest szansa na uratowanie tej ciąży?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W aż 25% ciąż wykrywa się krwiaka pozakosmówkowego, czyli odklejenie kosmówki. Do 20 tc powinno to zaniknąć. Powinna się Pani oszczędzać, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam serdecznie!