Krwiak pozakosmówkowy u kobiety w ciąży

jestem w 8 tc i mam krwiaka pozakosmówkowego i odklejenie trofoblastu. Do kolejnej wizyty mam leżeć i brać 3 razy dziennie nospę i duphaston. Pierwszy raz poroniłam w 6 tc. Czy wskazana jest w takim stanie konkretna pozycja leżenia, czy wszystko jedno czy będę leżała na plecach czy na boku?

Witam! Krwiak pozakosmówkowy, który został u Pani wykryty w USG jest jedną z najczęstszych nieprawidłowości towarzyszących żywemu zarodkowi w badaniu USG. Występuje on średnio u 25% kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Jeżeli krwiak nie jest duży i nie towarzyszy mu krwawienie z dróg rodnych, nie musi się Pani obawiać. Wystarczą leki rozkurczowe, odpoczynek oraz częste przebywanie w pozycji leżącej. Na tym etapie ciąży sposób ułożenia ciała nie jest istotny- ważne, by ograniczyć działanie sił ciężkości. pozdrawiam.