Krwiak śródczaszkowy i krwawienie podpajęczynkowe

Witam.Mój brat ma krwiaka śródczaszkowego i krwawienie podpajęczynkowe,leży nieprzytomny w szpitalu w Wałczu.Miał przełom tarczycowy internistyczny, przy nadczynności tarczycy wywołane zapaleniem płuc, doszło do wielonarządowej niewydolności.Na dzień dzisiejszy stan narządów jest troszkę opanowany. Lekarze nie dają mu żadnych szans na przeżycie. Operować krwiaka nie chcą. Czy właściwym jest czekanie na jego śmierć niż podjęcie ryzyka operacji krwiaka? Proszę o pomoc.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Droga Pani sytuacja jest dla Pani trudna, ale przez internet nie znając szczegółów nie można nic radzić. W takiej sytuacji proszę porozmawiać z lekarzami, co już na pewno Pani zrobiła, ale najlepiej z nimi omówić Pani wątpliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty