Krwiak w 7-tygodniu ciąży a odpowiednie działania

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciąży dziś miałam wizytę u Pani ginelokog i powiedziała że mam krwiaka. Nie przepisała mi żadnych leków , nie powiedziała czym to grozi tylko żebym nie dźwigała ciężkich rzeczy i nie uprawiała seksu. Proszę mi powiedzieć czy grozi to poronieniem czy mam zgłoscić się na konsultacje z innym lekarzem? Co robić żeby do tego nie doszło? Martwię się bo ponieważ w pierwszej ciąży nie było czegoś takiego. Czy on zniknie.? Czy będzie krwawienie.?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego i prowadzić oszczędzający tryb życia. Występowanie krwiaka w zależności od jego umiejscowienia powoduje możliwość wystąpienia poronienia. Nie da się przewidzieć czy wystąpi krwawienie czy też krwiak się wchłonie, ewentualnie coś mogłaby powiedzieć wielkość krwiaka. Proponuję pozostać pod stałą opieką lekarza ginekologa. Jeżeli chce Pani dla własnego spokoju proponuję udać się ponownie do lekarza ginekologa.