Krwiak w miejscu usunięcia zmiany w piersi

Jestem po biopsji mammotonicznej /zmiana była usunieta 6 dni temu /. Zrobił mi sie ogromny krwiak a w miejscu usuwanej zmiany w dotyku jest twardy guz. Czy się sam wchłonie? A jeśli nie to jakie jest dalsze postępowanie ? Czy to normalne czy mam sie niepokoic?

Konieczna jest ocena lekarska. Małe krwiaki są nieodzownym elementem po biopsji MMT, większe wymagają czasami chirurgicznego wydobycia. Znakomita większość krwiaków leczona jest z powodzeniem zachowawczo.

Dr n. med. MichaĹ KÄkol

Szanowna Pani, krwiak po biopsji mammotomicznej nie jest wcale rzadkością. Zwykle są to krwiaki ograniczone i małe. W Pani przypadku, udałbym sie do lekarza prowadzacego - leczenie jest zachowawcze (maści i tabletki) czasami przy rozległej zmianie trzeba zastosować antybiotyk, tak aby taki krwiak nie zamienił się w ropień. Wszystko zalezy od bezpośredniej oceny i badania.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg