Krwiak w obrębie przydatków a problemy z wypróżnianiem, zaparcia i bóle brzucha

Witam. W maju przeszłam operację usunięcia mięśniaka macicy/ Tydzień po zabiegu trafiłam do szpitala z niedrożnością jelit. Wynik TK wskazuje, że w obrębie przydatków jest krwiak ok 5 cm. Krwiak nie zmniejszył siędo tej pory. Mam problemy z wypróżnianiem , zaparcia bóle kolkowe brzucha. Gastrolog stwierdził, że jedyną przyczyną moich dolegliwości jest właśnie ten krwiak i zlecił rekonstrukcję. Ginekolog jest zgodny. Czy powinnam jeszcze czekać, jakie są powikłania krwiaka i zagrożenia kol oper.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarzy badających. każdy zabieg nawet najmniejszy niesie ze sobą ryzyko.

Niewątpliwie krwaiak z upływem czasu zresorbuje sie, ale w tym miejscu pozostana zrosty, które moga utrudniac prace jelit.
Krwiak może też ulec zakażeniu i zropieć, wtedy niezbędna jest pilna operacja.