Krwinkomocz w badaniu moczu

Witam. Ostatnio robiłam badanie moczu i wyszło, że erytrocytów jest 25 ul: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wynik-erytrocyty-25ul. Dzisiaj odebrałam wyniki, bardzo proszę o krótkie skomentowanie... Na oko wydają się bardzo dobre, nie wiem, czy mam jeszcze zrobić USG i iść do lekarza z tymi wynikami. Czy po prostu tamte ostatnie wyniki były tylko ''jakimś'' jednorazowym wyskokiem? Sód 138 mmol/l. Potas 4.4 mmol/l. Kreatynina 59.05 umol/l. Mocznik 3.92 mmol/l. Kolor - jasnożółty. Przejrzystość - przejrzysty. Ciężar właściwy 1.015. Leukocyty nb, azotyny nb, odczyn 5, erytrocyty nb, białko nb, glukoza nb, ciała ketonowe nb, urobilinogen norm, bilirubina nb. Nabł. płaskie pojedyncze w polu widzenia. Leukocyty pojedyncze w polu widzenia. Erytr. zm. i wyługowane pojedyncze w peparacie. WBC 7.9 G/L, RBC 4.94 T/L, HGB 9 mmol/l, HCT 44.6%, MCV 90.3 fL, MCHC 20.2 mmol/l, MCH 1.822 fmol, PLT 256 G/L, PCT 0,3%, RDW-CT 13.4%, MPV 1 1.6 fL, PDW 15.2%, RDW-SD 43.4 f/L, P-LCR 39.2%, OB 3/8 mm.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystkie wyniki badań są obecnie prawidłowe. Oczywiście krwinkomocz w poprzednim badaniu mógł być efektem błędu laboratoryjnego, który choć rzadko, to może się zdarzyć.

Patologie, takie jak choćby kamica układu moczowego, mogą jednak dawać jedynie okresowo zmiany w badaniu ogólnym moczu. Dlatego, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, radziłabym wykonać badanie USG. Jeśli zostaną w nim stwierdzone nieprawidłowości, należy wybrać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyką/leczeniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.