Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwiomocz, pieczenie - objawy po zabiegu ERSP?

Mam 53 lata. Tydzień temu zostałem poddany zabiegowi TURP. Miałem łagodny rozrost prostaty, kwalifikujący się już do zabiegu. Wszystko przebiegło bez powikłań. Strumień moczu ewidentnie uległ poprawie (zwiększeniu). Częstość oddawania moczu radykalnie się zmniejszyła. Jednym słowem efekt zabiegu jest dla mnie bardzo zadowalający. Są jednak pewne niepokojące mnie objawy, mianowicie pojawia się krwiomocz; około 2 razy na dobę. Innym objawem jest pieczenie w końcowym odcinku cewki moczowej. Pieczenie pojawia się od rozpoczęcia mikcji i trwa ok. 3 minuty po jej zakończeniu.Po zabiegu zostały mi przepisane jedynie leki przeciwbakteryjne wystarczające na 5 dni. Proszę o odpowiedź, czy te objawy są typowe po zabiegu ERSP. Jeśli tak, to jak długo mogą one występować i czy można je jakoś złagodzić.

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy!

Krew w moczu może pochodzić z loży po gruczole krokowym, natomiast pieczenie może być związane z zakażeniem układu moczowego. Obydwa objawy mogą mieć związek z powikłaniami po TURP. Krwiomocz powinien ustąpić w krótkim czasie (ok. 1-2 tygodnie), natomiast zakażenie układu moczowego może wymagać odpowiedniego leczenia lub nawet profilaktyki.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety