Krwiomocz po stosunku - co się dzieje?

Witam. Dwukrotnie w ciągu 5 m-cy u mojego partnera pojawił się krwiomocz po stosunku. Krew w moczu wystąpiła w ilości dużej, 1-razowo (kolejne oddanie moczu po godzinie było jak najbardziej prawidłowe - zero krwi), barwa żywoczerwona, bez skrzepów i jakichkolwiek innych objawów (bez pieczenia, bólu, etc.). Partner ma 35 lat. Bardzo proszę o podpowiedź, co może powodować taki objaw. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objaw hematurii, czyli krwiomoczu może świadczyć o problemie z gruczołem krokowym. Być może występuje stan zapalny bądź zmiany typu nowotworowego. Podobne objawy może dawać zakażenie układu moczowego lub stan zapalny w obrębie układu moczowo - płciowego. Pani mąż powinien udać się do lekarza specjalisty urologa w celu diagnostyki problemu. Nie należy lekceważyć tych dolegliwości, gdyż nieleczone mogą ulec nasileniu oraz dawać groźne powikłania.