Krwioplucie i ustąpienie objawów po stosowaniu leków na krzepliwość

Witam, moj tata ma dokłądnie takie same objawy jak tutaj: Witam! Mój tata kilka miesięcy temu poczuł pieczenie w gardle podczas połykania śliny[przy jedzeniu nie ma takich objawów] i zauważył krew np podczas szczotkowania zębów. Na początku zbagatelizował objawy, ale krwioplucie nie ustąpiło. Gdy dostał leki na krzepliwość krwioplucie ustąpiło, ale pieczenie pozostało. Gdy tabletki się skończyły znowu zaczął pluć krwią. [...] pomocy!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim Pani tata powinien skonsultować się ze stomatologiem w celu wykluczenia chorób przyzębia. Dodatkowo wskazana jest diagnostyka u lekarza rodzinnego - należy wykonać morfologię krwi i koagulogram. Dopiero po tych dwóch konsultacjach możliwe będzie ustalenie prawidłowego leczenia.

Proszę namówić Tatę na szybką wizytę u stomatologa- być może ma problemy z dziąsłami, wynikające z obecnosci złogów nazębnych. Wówczas ich usunięcie i potem odpowiednia higiena rozwiązuje problem.
Jeśli natomiast krew wydobywa się w czasie kaszlu, to natychmiast do lekarza POZ- jestem pewna, że diagnostyka i leczenie nie skończy się na "leku na krzepliwość".

Problemy z krzepliwościa, pieczenie błon sluzowych, to objawy towarzyszące wielu chorobom i wielu przyjmowanym lekom, więc przy takich wyrywkowych danych nie można napisac niczego konkretnego.

Krwawiące dziąsła wymagają pilnego leczenia w gabinecie stomatologicznym. Dziąsła krwawią z powodu stanu zalanego który jest spowodowany zaleganiem kamienia nad i pod dziąsłowego. Profesjonalna higienizacja oraz zabieli lecznicze na przyzębie Vector powinny rozwiązać problem.