Krwiste upławy międzymiesiączkowe

Witam. Mam problem drugi raz z rzędu pojawiły mi się krwiste upławy międzymiesiączkowe, byłam z tym u pani doktor... ale stwierdziła, że nic się nie dzieje, i że kobiety tak po prostu maja... Jeden miesiąc w miesiąc, inne rzadziej... ale ja nigdy nie miałam takich problemów. Czy takie "krwawienia" to faktycznie norma w okresie owulacyjnym... Czy powinnam poradzić się innego lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienia/krwawienia w okresie okołoowulacyjnym nie są niczym niepokojącym. Trwają one zazwyczaj 1-2 dni.

Gdyby krwawienia się nasilały, przedłużały lub wydzielina miała nieprzyjemny zapach konieczna będzie kolejna konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam